Nytt informasjonsmateriell om røykeforbud på golfanlegg

NGF har laget plakater klubbene kan bruke for å informere spillere og gjester.

Publisert 17. mars 2026

Som tidligere kommunisert gjelder røykeforbudet etter tobakksskadeloven nå også golfanlegg. For å gjøre det enklere for klubbene å informere medlemmer og gjester på en tydelig og ensartet måte, har NGF nå produsert nytt informasjonsmateriell om røykfrie golfanlegg.

Materiellet består av ferdige plakater som kan brukes på banen, i klubbhuset, på treningsområder og andre relevante flater. Plakatene presiserer at røyking og bruk av e sigaretter ikke er tillatt på banen, treningsområder eller andre deler av golfanlegget knyttet til sportslig aktivitet, i tråd med lovverket.

NGF har utarbeidet plakatene i ulike formater, slik at de enkelt kan tilpasses både innendørs og utendørs bruk. Klubbene står fritt til å laste ned og benytte materiellet i eget informasjonsarbeid.

Tilgjengelig materiell:

  • Plakat i A3 format (kan printes i A4 også)
  • Kvadratisk plakat (egnet for SOME)
  • 16:9-format plakat (egnet for skjermer)

Last ned filer her

NGF anbefaler klubbene å ta plakatene i bruk som et supplement til egen informasjon på nettsider, i nyhetsbrev og i sosiale medier, for å bidra til et røykfritt og trivelig golfmiljø for alle.

Trenger klubben bistand til trykk?

Ønsker du hjelp med printingen av materiellet? NGFs faste leverandør Trykk Service (trykk-service.no) hjelper deg gjerne! Last ned materiellet du ønsker produsert, og send en bestilling til post@trykk-service.no. (Husk å velge filene med navn _UTFALLENDE.pdf når du laster ned.) Trykk Service holder til i Drammen, men leverer over hele landet – raskt og effektivt, uten tillegg i prisen.

Alle klubber får NGFs rabatterte priser ved bestilling. Ved behov for materiell i andre formater, ta kontakt med NGF for assistanse.

Anne Hoftun Knudsen
Anne Hoftun Knudsen

Designansvarlig

Til toppen