Special Olympics Idrætsfestival arrangeres i Frederikshavn, Danmark, fra 24. til 26.mai 2024. Golfturneringen spilles på Frederikshavn Golfklubb.

Special Olympics Norge/NIF har fått tildelt en kvote på fire golfspillere til Special Olympics Idrætsfestival 2024. Festivalen har tilbud både for erfarne spillere (må være medlem av golfklubb) og for nybegynnere. Erfarne spillere spiller lørdag en 18 hulls Unified-turnering (med partner) og en individuel 9 hulls turnering søndag. Til unified-turneringen kan man ta med egen spillepartner eller få tildelt en partner fra Frederikshavn Golfklubb. For nybegynnere vil det lørdag være instruksjon med klubbens trenere, øvelser og konkurrenser, mens det søndag er spill på klubbens par 3 bane.  

Spillformer

Erfarne spillere (må være medlem av klubb):

  • 18 hull unified og 9 hull individuelt

Nybegynnere (åpen for alle):

  • Instruktion, øvelser og konkurrencer og spill på par 3 bane

Hvem kan delta?

Special Olympics Idrætsfestival er et breddearrangement for personer med utviklingshemning. Deltakere må være fylt 16 år ved festivalens start.

Kostnader

Deltakeravgift er 100 Euro per person som dekker overnatting på skole, bespisning og transport mellom skole og golfklubb. I tillegg kommer kostnader til reise. Kostnadene knyttet til deltakelse må dekkes av den enkelte. 

Ønsker man ikke å overnatte på skole må man selv ordne alternativ overnatting. Arrangøren anbefaler Hotel Jutlandia og Hotel Lisboa som begge tilbyr rabaterte priser ved bruk av bookingkode ‘soif2024’. 

Ledsagere

Verken Special Olympis Norge/NIF eller NGF stiller med ledere/ledsagere til turen. Hver enkelt må selv organisere sin deltakelse. 

Informasjon og påmelding

For mer informasjon eller påmelding kontakt NGF v/ Gøril Hansen på e-post goril.hansen@golfforbundet.no.

Ved påmelding vil de fire første som melder seg på bli prioritert. Absolutt siste frist for påmelding er 15.mars 2024.

Arrangørens nettside

Facebook

Kontakt

Gøril Hansen

Inkluderingskonsulent 995 76 525 e-post
Samarbeidspartnere Alle våre samarbeidspartnere er medlem av NGF Club